• Cruella

    ★★★

  • The Woman in the Window

  • Save Ralph

    ★★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Coming 2 America

    ★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★★

  • Cherry

    ★★

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Emicida: AmarElo - It's All for Yesterday

    ★★★★★

  • Just Another Christmas

    ★★★½

  • The Call

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Mank

    ★★

  • The Life Ahead

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Umbrella

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Tenet

    ★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Extraction

    ★★

  • Self Made: Inspired by the Life of Madam C.J. Walker

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Onward

    ★★½

  • Emma.

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Yes-People

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • His House

    ★★★½

  • My Mom is a Character 3

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • M8 - When Death Rescues Life

    ★★★½

  • Richard Jewell

    ★★★

  • The Devil Next Door

    ★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • In the Shadow of the Moon

    ★★★

  • Saria

    ★★★★

  • Unbelievable

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The Platform

    ★★½

  • Just Mercy

    ★★★

  • The King

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Tell Me Who I Am

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★½

  • Hair Love

    ★★★★