• The Two Popes

    ★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Tell Me Who I Am

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★½

  • Hair Love

    ★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★½

  • The Lion King

    ★★

  • Daughter

    ★★★½

  • Anima

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Oprah Winfrey Presents: When They See Us Now

  • Memorable

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★½

  • When They See Us

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★

  • A Hidden Life

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • Bacurau

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • A Love Song for Latasha

    ★★★½

  • Swallow

    ★½

  • The Neighbors' Window

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★½

  • Missing Link

    ★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Suits

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: Good Hunting

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Sucker of Souls

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

    ★★★

  • Love, Death & Robots: The Witness

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Three Robots

    ★★★★

  • Us

    ★★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • For Sama

  • Booksmart

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★

  • The Kindness of Strangers

    ★★½

  • Honeyland

    ★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★½

  • Life Overtakes Me

    ★★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★½

  • American Factory

    ★★★½

  • Honey Boy

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★½

  • The Boy Who Harnessed the Wind

    ★★★★

  • The Edge of Democracy

    ★★★★

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

    ★★★★

  • Kitbull

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★½

  • Vice

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • Nefta Football Club

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★

  • A Sister

    ★★★★

  • Venom

    ★½

  • The Perfection

    ★★★

  • Green Book

    ★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★

  • Brotherhood

    ★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★½