• Squid Game

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • Mank

    ★★

  • Zappa

    ★★★½

  • The Kid Detective

    ★★★★½

  • WHAT CODEC SHOULD I USE?

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★½

  • Adventure Time: Distant Lands

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Possessor

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Goldman v Silverman

    ★★

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • The Fall

    ★★★

  • The Wolves

    ★★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★½

  • Guns Akimbo

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★½

  • Ready or Not

    ★★★

  • Anima

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • I Lost My Body

    ★★★★½

  • Come to Daddy

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Triple Threat

    ★½

  • Ham on Rye

    ★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★★

  • Honey Boy

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • ★★★★½

  • May I Please Enter

    ★★★½

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★½

  • High Life

    ★★★½

  • Dragged Across Concrete

    ★★★

  • The Sisters Brothers

  • Suspiria

    ★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★½

  • The Man Who Killed Hitler and Then the Bigfoot

  • Burning

    ★★★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★

  • James Acaster: Repertoire

    ★★★★½

  • Upgrade

    ★★★½