laizerdisc has logged 150 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Tenet

Tenet

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Tenet

Tenet

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Possessor

Possessor

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Burning

Burning

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ashes and Diamonds

Ashes and Diamonds

1958
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Endless

The Endless

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
After Hours

After Hours

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Point Break

Point Break

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Wolves

The Wolves

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Conversation

The Conversation

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Maltese Falcon

The Maltese Falcon

1941
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Midnight Cowboy

Midnight Cowboy

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Badlands

Badlands

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Tampopo

Tampopo

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Once Upon a Time in Mexico

Once Upon a Time in Mexico

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Craft

The Craft

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Chopping Mall

Chopping Mall

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The End

The End

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Nightforce

Nightforce

1987
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Wish Upon

Wish Upon

2017
×
Read the review Edit this entry  
26
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Kwaidan

Kwaidan

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
House

House

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
McCabe & Mrs. Miller

McCabe & Mrs. Miller

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
This House Has People in It

This House Has People in It

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Kill Bill: The Whole Bloody Affair

Kill Bill: The Whole Bloody Affair

2011
×
Read the review Edit this entry  
22
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry