laizerdisc has logged 30 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Talented Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Following

Following

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Paths of Glory

Paths of Glory

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
City of God

City of God

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Run Lola Run

Run Lola Run

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Misery

Misery

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Songs from the Second Floor

Songs from the Second Floor

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Assault on Precinct 13

Assault on Precinct 13

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Host

The Host

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Taxi Driver

A Taxi Driver

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Moon

Moon

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Marathon Man

Marathon Man

1976
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
They Shall Not Grow Old

They Shall Not Grow Old

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Anima

Anima

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Rango

Rango

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Dirties

The Dirties

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Blonde Death

Blonde Death

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry