Sort by

Joel has logged 387 entries for films during 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
Miss You Already

Miss You Already

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Peanuts Movie

The Peanuts Movie

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Spectre

Spectre

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Freaks of Nature

Freaks of Nature

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Spectre

Spectre

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Our Brand Is Crisis

Our Brand Is Crisis

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Burnt

Burnt

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Room

Room

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Goodnight Mommy

Goodnight Mommy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Scouts Guide to the Zombie Apocalypse

Scouts Guide to the Zombie Apocalypse

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Victoria

Victoria

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Last Witch Hunter

The Last Witch Hunter

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Rock the Kasbah

Rock the Kasbah

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Woodlawn

Woodlawn

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Goosebumps

Goosebumps

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Bridge of Spies

Bridge of Spies

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Opera

Opera

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Mother of Tears

The Mother of Tears

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Inferno

Inferno

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Stonewall

Stonewall

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Walk

The Walk

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Pawn Sacrifice

Pawn Sacrifice

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Turbo Kid

Turbo Kid

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Intern

The Intern

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Grandma

Grandma

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Everest

Everest

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Challenger

The Challenger

2015
×
Read the review Edit this entry  
14
The Hive

The Hive

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Cop Car

Cop Car

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Perfect Guy

The Perfect Guy

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
The Visit

The Visit

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
A Walk in the Woods

A Walk in the Woods

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
The Transporter Refueled

The Transporter Refueled

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
The Diary of a Teenage Girl

The Diary of a Teenage Girl

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Dior and I

Dior and I

2014
×
Edit this entry  
31
American Ultra

American Ultra

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
We Are Your Friends

We Are Your Friends

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Sinister 2

Sinister 2

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Hitman: Agent 47

Hitman: Agent 47

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Walt Before Mickey

Walt Before Mickey

2015
×
Read the review Edit this entry  
16
90 Minutes in Heaven

90 Minutes in Heaven

2015
×
Read the review Edit this entry  
16
The End of the Tour

The End of the Tour

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry