• The Woman in the Window

    ½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • Nobody

    ★★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • The Prom

    ½

  • Mank

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★★

  • Rebecca

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★★★

  • The Old Guard

    ★★

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Scoob!

    ★½

  • Capone

    ★★★½

  • Rhubarb

    ½

  • The Half of It

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Spaceship Earth

  • Promising Young Woman

  • Shirley

    ★★★

  • Spree

    ★★★★½

  • Boys State

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • Bombshell

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Dark Waters

    ★★★★½

  • Frozen II

  • The Fall

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Bad Education

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • Wasp Network

    ★½

  • Joker

  • Uncut Gems

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • A Hidden Life

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★★

  • Yesterday

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • The Favourite

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★½

  • Justice League

    ½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Hostiles

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★½

  • Good Time

  • The Killing of a Sacred Deer