Amanda has logged 121 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Little Voice

Little Voice

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
While You Were Sleeping

While You Were Sleeping

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
While You Were Sleeping

While You Were Sleeping

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Prom

The Prom

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Just Another Christmas

Just Another Christmas

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Jingle Jangle: A Christmas Journey

Jingle Jangle: A Christmas Journey

2020
×
Read the review Edit this entry  
02
Midnight at the Magnolia

Midnight at the Magnolia

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Princess Switch: Switched Again

The Princess Switch: Switched Again

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Tangled: Before Ever After

Tangled: Before Ever After

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
One Royal Holiday

One Royal Holiday

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
One Royal Holiday

One Royal Holiday

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
One Royal Holiday

One Royal Holiday

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Broken Hearts Gallery

The Broken Hearts Gallery

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Feel the Beat

Feel the Beat

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Love, Guaranteed

Love, Guaranteed

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Valley Girl

Valley Girl

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mothers and Daughters

Mothers and Daughters

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Kat and the Band

Kat and the Band

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Work It

Work It

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Incredible Jessica James

The Incredible Jessica James

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
When in Rome

When in Rome

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
That's Not Cheating

That's Not Cheating

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Miss Congeniality

Miss Congeniality

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Potato Potahto

Potato Potahto

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Potato Potahto

Potato Potahto

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Potato Potahto

Potato Potahto

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Down with Love

Down with Love

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Down with Love

Down with Love

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ben Platt: Live from Radio City Music Hall

Ben Platt: Live from Radio City Music Hall

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ben Platt: Live from Radio City Music Hall

Ben Platt: Live from Radio City Music Hall

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Lovebirds

The Lovebirds

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Taylor Swift City of Lover Concert

Taylor Swift City of Lover Concert

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
This Beautiful Fantastic

This Beautiful Fantastic

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry