Sort by
  • Knock at the Cabin

  • Divertimento

    ★★½

  • Babylon

    ★½

  • The Pale Blue Eye

    ★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★½

  • Disenchanted

    ★★★

  • Falling for Christmas

    ★½

  • Flowing

    ★★

  • Enola Holmes 2

    ★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • Werewolf by Night

    ★★★½

  • Rascals

    ★★★★

  • Do Revenge

    ★★★

  • Hawa

    ★★★½

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★½

  • The Origin of Evil

    ★★★½

  • Angry Annie

    ★★★★

  • The Year of the Shark

    ★★★½

  • Prey

    ★★½

  • Nope

    ★★★★

  • The Gray Man

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • The Visitor from the Future

    ★★★★

  • The Sea Beast

    ★★★

  • Spiderhead

    ★★½

  • Blind Willow, Sleeping Woman

    ★★★★

  • Unicorn Wars

    ★★★

  • Attachment

    ★★★★

  • Family Dinner

    ★★

  • Fire Island

    ★★★½

  • The Beasts

    ★★★½

  • Elvis

    ★★½

  • The Five Devils

    ★★★½

  • Jurassic World Dominion

    ★★

  • Decision to Leave

    ★★½

  • Falcon Lake

    ★★★

  • Summer Scars

    ★★½

  • Return to Seoul

    ★★★

  • Smoking Causes Coughing

    ★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★★

  • The Night of the 12th

    ★★★½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★

  • Armageddon Time

    ★★½

  • Jane Campion, The Cinema Woman

    ★★★½

  • Final Cut

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • The Northman

    ★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

  • The Bad Guys

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Rise

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • The Wannabes

    ★★½

  • Piggy

    ★★★★

  • Brian and Charles

    ★★

  • The House

    ★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Single All the Way

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • A Castle for Christmas

    ★★

  • A Boy Called Christmas

    ★★½

  • Alice Guy, the First Female Filmmaker

    ★★★