Sort by
  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Beau Is Afraid

    ★★★

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★★½

  • Prey

    ★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★

  • The Empty Man

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Adventure Time: Distant Lands

    ★★★★★

  • Da 5 Bloods

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★½

  • Feels Good Man

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★

  • Steven Universe: The Movie

    ★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Invader Zim: Enter the Florpus

    ★★★★★

  • The Lion King

    ½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Aladdin

    ½

  • Chernobyl

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★

  • Us

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Fyre

    ★★★½

  • Glass

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bird Box

  • Ralph Breaks the Internet

  • Venom

  • The Favourite

    ★★★★½

  • Roma

    ★★★★★

  • Teen Titans Go! To the Movies

    ★★★½

  • The House That Jack Built

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Climax

    ★★★½

  • Deadpool 2

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Truth or Dare

    ½

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★★½

  • Tully

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Mandy

    ★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Gerald's Game

    ★★★

  • The Death of Stalin

    ★★★★