Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
The Commuter

The Commuter

2018
×
★★½
Edit this entry  
03
The Accountant

The Accountant

2016
×
★★
Edit this entry  
03
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★
Edit this entry  
03
Holes

Holes

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Out

Out

2020
×
★★★★
Edit this entry  
26
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
23
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Alex Strangelove

Alex Strangelove

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Edit this entry  
10
Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

1990
×
★★★½
Edit this entry  
10
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★★
Edit this entry  
10
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Great Train Robbery

The Great Train Robbery

1903
×
★★★½
Edit this entry  
08
Her

Her

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Last Airbender

The Last Airbender

2010
×
Edit this entry  
22
Scoob!

Scoob!

2020
×
★★
Edit this entry  
22
Team Thor

Team Thor

2016
×
★★
Edit this entry  
22
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★
Edit this entry  
02
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★½
Edit this entry  
22
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
★★½
Edit this entry  
22
Everybody's Everything

Everybody's Everything

2019
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
21
It's a Boy Girl Thing

It's a Boy Girl Thing

2006
×
★★½
Edit this entry  
12
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Paprika

Paprika

2006
×
★★★★
Edit this entry