• The Northman

    ★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • France

    ★★★★

  • Memoria

  • The French Dispatch

    ★★

  • The Souvenir: Part II

    ★★½

  • Souad

    ★★★★½

  • What Do We See When We Look at the Sky?

    ★★½

  • Pebbles

    ★★★★

  • El Planeta

    ★★★★½

  • The Empty Man

    ★★★

  • Nomadland

    ★★

  • Build the Wall

    ★★★½

  • An American Pickle

  • Point and Line to Plane

  • The Hardest Working Cat in Showbiz

  • The History of the Seattle Mariners

  • Days

    ★★★½

  • The Woman Who Ran

    ★★★½

  • Minari

    ★½

  • Little Women

    ★★½

  • Dark Waters

    ★★★

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • Caterina

  • Gemini Man

    ★★★

  • The Irishman

    ★★½

  • Knives Out

    ★★

  • Marriage Story

    ★★

  • Midsommar

  • It Must Be Heaven

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★

  • A Hidden Life

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★

  • Atlantics

    ★★★½

  • Nomad: In the Footsteps of Bruce Chatwin

    ★½

  • Avengers: Endgame

    ★½

  • End of the Century

    ★★★

  • Us

    ★★★

  • Pain and Glory

    ★★★½

  • Captain Marvel

  • So Long, My Son

    ★★★½

  • Varda by Agnès

  • I Was at Home, But...

    ★★★★½

  • Shakti

    ★★★½

  • Fourteen

    ★★★★½

  • The Souvenir

    ★★★★

  • High Flying Bird

  • Monos

    ★★

  • The Magic Life of V

  • Glass

    ★★★

  • The Mule

    ★★★★

  • Bumblebee

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★½

  • Mary Poppins Returns

    ★★

  • Aquaman

    ★★

  • Los Reyes

  • Creed II

  • Amazing Grace

    ★★★★

  • The Hidden City

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ½

  • Adam Sandler: 100% Fresh

    ★★★

  • The Haunting of Hill House

  • Samouni Road

  • Chinese Portrait

  • Venom

    ★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★

  • Her Smell

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★½

  • The Nightingale

  • Shadow

    ★★★½