Sort by
  • Babylon

    ★★★½

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★★

  • Blonde

  • Saint Omer

    ★★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★

  • Don't Worry Darling

  • The Whale

    ★½

  • Pearl

    ★★½

  • All the Beauty and the Bloodshed

    ★★★★★

  • Bones and All

    ★★★★

  • White Noise

    ★½

  • TÁR

    ★★★★★

  • Barbarian

    ★★★★½

  • Skinamarink

    ★★★★★

  • They/Them

    ½

  • Nope

    ★★★★★

  • The Lad Goodbye

    ★★★★★

  • Stars at Noon

    ★★★★½

  • Elvis

    ★★★½

  • Decision to Leave

    ★★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★★½

  • Aftersun

    ★★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★½

  • Jackass 4.5

    ★★★★

  • EO

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★

  • Morbius

    ½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★

  • RRR

    ★★★★★

  • Ambulance

    ★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★

  • X

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★½

  • Uncle Honker

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ½

  • Both Sides of the Blade

    ★★★

  • Kimi

    ★★½

  • Jackass Forever

    ★★★★★

  • Framing Agnes

    ★½

  • Fresh

    ★★

  • Me and The Matrix

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★

  • Don't Look Up

    ½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

  • House of Gucci

    ★★

  • Memoria

    ★★★★★

  • Red Notice

    ½

  • The Actress

  • Eternals

    ½

  • Munich: The Edge of War

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★½

  • Maya at 24

  • No Time to Die

    ★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★

  • Benediction

    ★★★★

  • Dear Evan Hansen

    ½

  • Halloween Kills

    ★½

  • Last Night in Soho

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★½

  • King Richard

    ★★★

  • Belfast

    ★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★½