Sort by

Willa has logged 762 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
They Shoot Horses, Don't They?

They Shoot Horses, Don't They?

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Miss Lonely

Miss Lonely

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Island Closest to Heaven

The Island Closest to Heaven

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
She-Man: A Story of Fixation

She-Man: A Story of Fixation

1967
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Cute Devil

Cute Devil

1982
×
★★★
Edit this entry  
28
3 Women

3 Women

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★½
Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Days

Days

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bram Stoker's Dracula

Bram Stoker's Dracula

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Shop Around the Corner

The Shop Around the Corner

1940
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★½
Edit this entry  
17
La Strada

La Strada

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Meet Me in St. Louis

Meet Me in St. Louis

1944
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mirror

Mirror

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Visitor in the Eye

The Visitor in the Eye

1977
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Scarecrow

The Scarecrow

1920
×
★★★½
Edit this entry  
12
He's All That

He's All That

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
12
PVT Chat

PVT Chat

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Souvenir: Part II

The Souvenir: Part II

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Cruella

Cruella

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
The World to Come

The World to Come

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★★
Edit this entry  
04
Blue

Blue

2018
×
Edit this entry  
03
Penis

Penis

1965
×
Edit this entry  
02
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★
Edit this entry  
01
The Dig

The Dig

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Behind Every Good Man

Behind Every Good Man

1967
×
Edit this entry  
30
Luca

Luca

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Red Notice

Red Notice

2021
×
½
Read the review Edit this entry