Brandon has logged 614 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Too Late

Too Late

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
I Am Autism

I Am Autism

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
30
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
28
The Christmas Tree

The Christmas Tree

1991
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Power/Rangers

Power/Rangers

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Little Drummer Boy

The Little Drummer Boy

1968
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
We Can Be Heroes

We Can Be Heroes

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Adventures of Sharkboy and Lavagirl

The Adventures of Sharkboy and Lavagirl

2005
×
Read the review Edit this entry  
24
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Neon Genesis Evangelion

Neon Genesis Evangelion

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Wendy

Wendy

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Greenland

Greenland

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bath Tub

Bath Tub

2020
×
Read the review Edit this entry  
22
Long Toast

Long Toast

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Corona

Corona

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Frosty the Snowman

Frosty the Snowman

1969
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Santa Claus Is Comin' to Town

Santa Claus Is Comin' to Town

1970
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Powerpuff Girls: 'Twas the Fight Before Christmas

The Powerpuff Girls: 'Twas the Fight Before Christmas

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Corona Zombies

Corona Zombies

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Skin: A History of Nudity in the Movies

Skin: A History of Nudity in the Movies

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Unaccompanied Minors

Unaccompanied Minors

2006
×
Read the review Edit this entry  
14
Minari

Minari

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Recipe for Seduction

A Recipe for Seduction

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Elfland

Elfland

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Songbird

Songbird

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Rapsittie Street Kids: Believe in Santa

Rapsittie Street Kids: Believe in Santa

2002
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Rudolph the Red-Nosed Reindeer & the Island of Misfit Toys

Rudolph the Red-Nosed Reindeer & the Island of Misfit Toys

2001
×
Read the review Edit this entry  
12
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Nuttiest Nutcracker

The Nuttiest Nutcracker

1999
×
Read the review Edit this entry  
11
'Twas the Night Before Christmas

'Twas the Night Before Christmas

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Jack Frost

Jack Frost

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Jack Frost

Jack Frost

1997
×
Read the review Edit this entry  
10
Deck the Halls

Deck the Halls

2006
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
BuyBust

BuyBust

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
O Brother, Where Art Thou?

O Brother, Where Art Thou?

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
My Baby's Daddy

My Baby's Daddy

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
I Am Greta

I Am Greta

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Illumination Presents: Minions Holiday Special

Illumination Presents: Minions Holiday Special

2020
×
½
Read the review Edit this entry