Brandon has logged 59 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Skin

Skin

2018
×
Read the review Edit this entry  
29
Saw IV

Saw IV

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
On The Downlow

On The Downlow

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Black Is King

Black Is King

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
GayDate

GayDate

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Lemonade

Lemonade

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Sputnik

Sputnik

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mommy Dead and Dearest

Mommy Dead and Dearest

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Saw III

Saw III

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Branded

Branded

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
21
May I Please Enter

May I Please Enter

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Daisies

Daisies

1966
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Vampires Suck

Vampires Suck

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Cold in July

Cold in July

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Stunt Double

The Stunt Double

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Too Many Cooks

Too Many Cooks

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
We Are What We Are

We Are What We Are

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Unedited Footage of a Bear

Unedited Footage of a Bear

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Saw II

Saw II

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Stake Land

Stake Land

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Saw

Saw

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
One Night in December

One Night in December

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Mulberry Street

Mulberry Street

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
13
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Deathgasm

Deathgasm

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Work It

Work It

2020
×
Read the review Edit this entry  
10
Gonjiam: Haunted Asylum

Gonjiam: Haunted Asylum

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
F*&% the Prom

F*&% the Prom

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
09
The Last Broadcast

The Last Broadcast

1998
×
Read the review Edit this entry  
08
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Super Mario Brothers: Great Mission to Rescue Princess Peach

Super Mario Brothers: Great Mission to Rescue Princess Peach

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Super Mario Clouds

Super Mario Clouds

2002
×
Read the review Edit this entry  
07
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Beyond the Black Rainbow

Beyond the Black Rainbow

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Knick Knack

Knick Knack

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The King of Kong: A Fistful of Quarters

The King of Kong: A Fistful of Quarters

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Great Dictator

The Great Dictator

1940
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Host

Host

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Sun Don't Shine

Sun Don't Shine

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
When We Lived in Miami

When We Lived in Miami

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Nuttiest Nutcracker

The Nuttiest Nutcracker

1999
×
Read the review Edit this entry