Sort by

jen has logged 36 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Invention of Lying

The Invention of Lying

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Fauve

Fauve

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Lives of Others

The Lives of Others

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Pledge

Pledge

2018
×
★★½
Edit this entry  
26
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Buried

Buried

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Descent

The Descent

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Fyre

Fyre

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Endless

The Endless

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Burning

Burning

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Piercing

Piercing

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mom and Dad

Mom and Dad

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Glass

Glass

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Christine

Christine

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
What Keeps You Alive

What Keeps You Alive

2018
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
11
When Marnie Was There

When Marnie Was There

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Hell Fest

Hell Fest

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Private Life

Private Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Take Me

Take Me

2017
×
★★★½
Edit this entry  
02
To Die For

To Die For

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Sleeping Beauty

Sleeping Beauty

2011
×
★★½
Edit this entry  
01
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry