jen has logged 23 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Furie

Furie

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Porco Rosso

Porco Rosso

1992
×
★★★★
Edit this entry  
23
Wings of Desire

Wings of Desire

1987
×
Read the review Edit this entry  
22
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
Read the review Edit this entry  
17
Häxan

Häxan

1922
×
Read the review Edit this entry  
16
The Holy Mountain

The Holy Mountain

1973
×
Read the review Edit this entry  
16
Bronson

Bronson

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Mindscape

Mindscape

1976
×
Edit this entry  
16
Living Dolls

Living Dolls

1980
×
Edit this entry  
15
Mother

Mother

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Fantasy Island

Fantasy Island

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
The Limits of Control

The Limits of Control

2009
×
★★★
Edit this entry  
13
Meshes of the Afternoon

Meshes of the Afternoon

1943
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Song of the Sea

Song of the Sea

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Ugetsu

Ugetsu

1953
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
House

House

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Boiling Point

Boiling Point

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Only Yesterday

Only Yesterday

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Picnic at Hanging Rock

Picnic at Hanging Rock

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry