Sort by
  • Inside the Mind of a Cat

  • They/Them

  • Nope

  • Crimes of the Future

  • Crush

  • Phoenix Rising

  • Bodies Bodies Bodies

  • Everything Everywhere All at Once

  • The Batman

  • Heart Shot

  • Scream

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★★

  • Don't Look Up

  • Nightmare Alley

  • House of Gucci

  • Lynching Postcards: Token of a Great Day

  • Britney vs. Spears

  • Controlling Britney Spears

  • Squid Game

  • Help

  • Happening

  • The Lost Daughter

  • Spencer

  • Belfast

  • The Power of the Dog

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

  • Nine Perfect Strangers

  • Fear Street: 1666

  • Titane

  • The Innocents

  • Great Freedom

  • The Worst Person in the World

  • Fear Street: 1978

  • Fear Street: 1994

  • Friends: The Reunion

  • Audible

  • The Fallout

  • I'm Your Man

  • Petite Maman

  • Pretty Guardian Sailor Moon Eternal The Movie Part 2

  • Framing Britney Spears

  • CODA

  • Flee

  • It's a Sin

    ★★★★★

  • Pretty Guardian Sailor Moon Eternal The Movie Part 1

  • The Prom

    ★★★

  • Happiest Season

  • My First Summer

    ★★½

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

  • The Haunting of Bly Manor

  • Another Round

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Ammonite

    ★★★½

  • Quo vadis, Aida?

  • The New Mutants

    ★★★

  • Dating Amber

  • The World to Come

    ★★★

  • The Half of It

  • A Secret Love

  • Shiva Baby

  • Your Name Engraved Herein

    ★★★½

  • Cocoon

  • Emma.

  • The Father

  • Minari

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Time

  • Kajillionaire

    ★★★★

  • Miss Americana

  • Little Women

    ★★★★★

  • Charlie's Angels

    ★★★½