Sort by
  • Godzilla Minus One

    ★★★★★

  • Five Nights at Freddy's

    ★★½

  • Totally Killer

    ★★½

  • The Nun II

    ★★★

  • Priscilla

    ★★★★

  • The Killer

    ★★★

  • Poor Things

    ★★★★½

  • The Wonderful Story of Henry Sugar

    ★★★★

  • Saltburn

    ★★★

  • Study of a Girl

  • The Last Voyage of the Demeter

    ★★★

  • Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

    ★★★★

  • The Boy and the Heron

    ★★★★★

  • Oppenheimer

    ★★★★★

  • Barbie

    ★★★★

  • Extraction 2

    ★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★½

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★

  • Evil Dead Rise

    ★★★★★

  • Shazam! Fury of the Gods

    ★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★

  • Scream VI

    ★★★★★

  • Cocaine Bear

    ★★★★

  • Run Rabbit Run

    ★★½

  • Babylon

    ★★★★½

  • M3GAN

    ★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★★

  • Disenchanted

    ★★★

  • Zen - Grogu and Dust Bunnies

    ★★★★★

  • Talk to Me

    ★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★½

  • My Father's Dragon

    ★★★★

  • Halloween Ends

    ★★★

  • Wendell & Wild

    ★★★½

  • The Menu

    ★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★★★

  • Glass Onion

    ★★★★½

  • I Like Movies

    ★★★★½

  • See How They Run

    ★★★½

  • The Swimmers

    ★★★★

  • Don't Worry Darling

    ½

  • Pearl

    ★★★★½

  • Bones and All

    ★★★★★

  • TÁR

    ★★

  • Barbarian

    ★★★★½

  • Terrifier 2

    ★★★

  • Day Shift

    ★★

  • Prey

    ★★★★

  • Not Okay

    ★★★½

  • They/Them

    ½

  • Nope

    ★★★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★½

  • You Can Live Forever

    ★★★★½

  • Aftersun

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • The Bad Guys

    ★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★½

  • X

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Morbius

  • An Irish Goodbye

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Fresh

    ★★★★

  • The House

    ★★★½

  • Scream

    ★★★★½

  • Hilda and the Mountain King

    ★★★★½

  • Jujutsu Kaisen 0

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½