Sort by

Lance has logged 91 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Women Talking

Women Talking

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Fleishman Is in Trouble

Fleishman Is in Trouble

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Smile

Smile

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Till

Till

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ticket to Paradise

Ticket to Paradise

2022
×
Read the review Edit this entry  
25
Causeway

Causeway

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Woman King

The Woman King

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★½
Edit this entry  
24
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Whale

The Whale

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Elvis

Elvis

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★
Edit this entry  
17
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★
Edit this entry  
29
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Emily the Criminal

Emily the Criminal

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Pearl

Pearl

2022
×
★★★½
Edit this entry  
19
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★★
Edit this entry  
09
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★★★
Edit this entry  
30
Dog

Dog

2022
×
★★★
Edit this entry  
26
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
X

X

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
We Cry Together

We Cry Together

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Funny Pages

Funny Pages

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Breaking

Breaking

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Three Thousand Years of Longing

Three Thousand Years of Longing

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Paprika

Paprika

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★
Edit this entry  
07
Prey

Prey

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Honor Society

Honor Society

2022
×
★★★
Edit this entry