Landen has logged 36 entries for films during February 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Chopping Mall

Chopping Mall

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows

Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
47 Meters Down

47 Meters Down

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hatchet

Hatchet

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Saw VI

Saw VI

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Saw V

Saw V

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Saw IV

Saw IV

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Saw III

Saw III

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Saw II

Saw II

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Saw

Saw

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Jason X

Jason X

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Motel Hell

Motel Hell

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
My Bloody Valentine

My Bloody Valentine

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Maniac Cop

Maniac Cop

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Captain Underpants: The First Epic Movie

Captain Underpants: The First Epic Movie

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Star Time

Star Time

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Open House

The Open House

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Tourist Trap

Tourist Trap

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Stitches

Stitches

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Cloverfield Paradox

The Cloverfield Paradox

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Leprechaun 2

Leprechaun 2

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Halloween: The Curse of Michael Myers

Halloween: The Curse of Michael Myers

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Tremors

Tremors

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Icarus

Icarus

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Leprechaun

Leprechaun

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry