• All Too Well: The Short Film

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Schumacher

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Loki

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Bombshell

    ★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Frozen II

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • True History of the Kelly Gang

    ★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Us

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

    ★★★★

  • Bumblebee

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Bird Box

    ★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • The Clovehitch Killer

    ★★★

  • Maniac

    ★★★★½

  • Halloween

    ★★★

  • At Eternity's Gate

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★½

  • First Man

    ★★★★

  • Sharp Objects

    ★★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Tag

    ★★½

  • Hotel Artemis

    ★★

  • Under the Silver Lake

  • The House That Jack Built

    ★★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Bao

  • Ready Player One

    ★★★

  • Blockers

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★½