Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★
Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
Schumacher

Schumacher

2021
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
Edit this entry  
31
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Loki

Loki

2021
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Spirit

The Spirit

2008
×
Edit this entry  
02
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★
Edit this entry  
02
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★½
Edit this entry  
24
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★½
Edit this entry  
18
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★½
Edit this entry  
27
Senna

Senna

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
25
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Guess Who's Coming to Dinner

Guess Who's Coming to Dinner

1967
×
★★★½
Edit this entry  
20
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★½
Edit this entry  
07
Holes

Holes

2003
×
★★★
Edit this entry  
25
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★½
Edit this entry  
05
1917

1917

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★★½
Edit this entry  
22
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★
Edit this entry  
14
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★
Edit this entry  
12
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Edit this entry  
27
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Okja

Okja

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Possession

Possession

1981
×
★★★★½
Edit this entry  
09
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
07
True History of the Kelly Gang

True History of the Kelly Gang

2019
×
★★★½
Edit this entry  
02
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
30
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
O Brother, Where Art Thou?

O Brother, Where Art Thou?

2000
×
★★★★
Edit this entry  
02
1917

1917

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★½
Edit this entry