Sort by

Patrick has logged 31 entries for films during November 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Josee, the Tiger and the Fish

Josee, the Tiger and the Fish

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Star Wars: Within a Minute - The Making of Episode III

Star Wars: Within a Minute - The Making of Episode III

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Humans

The Humans

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Charlie Brown Thanksgiving

A Charlie Brown Thanksgiving

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
A Charlie Brown Thanksgiving

A Charlie Brown Thanksgiving

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Loki

Loki

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Mudbound

Mudbound

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
7 Prisoners

7 Prisoners

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spectre

Spectre

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Songs My Brothers Taught Me

Songs My Brothers Taught Me

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Meek's Cutoff

Meek's Cutoff

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Violet

Violet

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Hercules

Hercules

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Star Wars: Visions – The Village Bride

Star Wars: Visions – The Village Bride

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
A Fistful of Dollars

A Fistful of Dollars

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry