Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Scream

Scream

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Old

Old

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Zola

Zola

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
F9

F9

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Passport to Paris

Passport to Paris

1999
×
★★★
Edit this entry  
25
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Heartbreakers

Heartbreakers

2001
×
★★★
Edit this entry  
19
The Father

The Father

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Demi Lovato: Dancing with the Devil

Demi Lovato: Dancing with the Devil

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Birdcage

The Birdcage

1996
×
★★★★
Edit this entry  
02
Nine to Five

Nine to Five

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
CODA

CODA

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Dig

The Dig

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
An Education

An Education

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Idiocracy

Idiocracy

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Johnny Mnemonic

Johnny Mnemonic

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Sylvie's Love

Sylvie's Love

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry