Lauren has logged 168 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Newton Boys

The Newton Boys

1998
×
★★★½
Edit this entry  
31
Life Itself

Life Itself

2018
×
½
Edit this entry  
30
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★
Edit this entry  
30
Aquaman

Aquaman

2018
×
★½
Edit this entry  
28
Private Life

Private Life

2018
×
★★★★
Edit this entry  
27
Vice

Vice

2018
×
Read the review Edit this entry  
25
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
22
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★½
Edit this entry  
21
Knocked Up

Knocked Up

2007
×
★★★½
Edit this entry  
20
Ben Is Back

Ben Is Back

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Mule

The Mule

2018
×
★★½
Edit this entry  
17
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★½
Edit this entry  
13
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
Edit this entry  
09
A Christmas Prince: The Royal Wedding

A Christmas Prince: The Royal Wedding

2018
×
Edit this entry  
08
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
When Jeff Tried to Save the World

When Jeff Tried to Save the World

2018
×
★★★½
Edit this entry  
03
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
Green Book

Green Book

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
Awakening the Zodiac

Awakening the Zodiac

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
26
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Richard Linklater: Dream Is Destiny

Richard Linklater: Dream Is Destiny

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Creed II

Creed II

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★½
Edit this entry  
18
Waitress

Waitress

2007
×
★★★½
Edit this entry  
18
Friday Night Lights

Friday Night Lights

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
My Best Friend's Wedding

My Best Friend's Wedding

1997
×
★★★★
Edit this entry  
10
Burning

Burning

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★★
Edit this entry  
07
Widows

Widows

2018
×
★★★½
Edit this entry  
06
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Thunder Road

Thunder Road

2016
×
★★★½
Edit this entry  
04
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★★
Edit this entry  
03
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★
Edit this entry  
03
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★½
Edit this entry  
02
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Edit this entry  
02
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
mid90s

mid90s

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
Halloween

Halloween

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry