• The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Blood Red Sky

    ★★★

  • Old

    ★★

  • Pig

    ★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Luca

    ★★★

  • Loki

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★

  • F9

    ★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • The Stunt Double

    ★★★★½

  • Rhubarb

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Wave Sounds

    ★★★½

  • Adverse

    ★★★★½

  • The Woman Who Ran

    ★★★★½

  • Goldman v Silverman

    ★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Frozen II

    ★★★★½

  • Midway

    ★★★

  • The Forest of Love

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Bill Burr: Paper Tiger

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Tune in for Love

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • A Rainy Day in New York

    ★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Colours

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Aladdin

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Squirrel

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • Roma

    ★★★★★

  • Gintama 2: Rules Are Made To Be Broken

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★½

  • Burning

    ★★★★½

  • The House That Jack Built

    ★★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Climax

    ★★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • I Am Not an Easy Man

    ★★★

  • Ready Player One

    ★★★★★

  • Grass

    ★★★★