• Men

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★½

  • Morbius

    ★★

  • Deep Water

    ★★★½

  • Ambulance

    ★★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★½

  • X

    ★★★

  • The Lost City

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Windfall

    ★★½

  • The Adam Project

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★½

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

  • The Outfit

    ★★★½

  • Uncharted

    ★★★

  • Kimi

    ★★★½

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Moonfall

    ★½

  • Hatching

    ★★★½

  • Dual

    ★★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Landscapers

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Love Hard

  • Red Notice

    ★★½

  • Eternals

    ★★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Midnight Mass

  • The Many Saints of Newark

    ★★½

  • Squid Game

  • My Son

    ★★½

  • The Humans

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • The Guilty

    ★★½

  • Dear Evan Hansen

    ★½

  • Copshop

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Cinderella

    ★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • The Hand of God

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Belfast

    ★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★

  • Malignant

    ★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • The Voyeurs

    ★★½

  • Boiling Point

    ★★★★½

  • Candyman

    ★★★

  • Reminiscence

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Don't Breathe 2

    ★½

  • Zeros and Ones

    ★½

  • Free Guy

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★