• Dune

    ★★★★

  • The Forgotten Battle

    ★★★★

  • An American Pickle

    ★★★★★

  • The Father

    ★★★★½

  • Four Good Days

    ★★★★½

  • Bombshell

    ★★★★

  • Denmark

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Promise of Pisa

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Bohemian Rhapsody

  • A Star Is Born

    ★★★★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • Crazy Rich Asians

  • Cold War

    ★★★★

  • Searching

  • The Death of Stalin

    ★★★½

  • I, Tonya

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Loveless

    ★★★★★

  • T2 Trainspotting

  • Hacksaw Ridge

  • The Revenant

    ★★★★★

  • Bridge of Spies

  • The Martian

  • Vacation

    ★★★★★

  • Jurassic World

  • Interstellar

  • Gone Girl

    ★★★★

  • About Last Night

    ★★

  • The Grand Budapest Hotel

  • Whiplash

  • The Secret Life of Walter Mitty

  • The Wolf of Wall Street

  • 12 Years a Slave

  • Gravity

  • We're the Millers

    ★★★★

  • The Hangover Part III

  • Behind the Candelabra

    ★★★★

  • The Great Gatsby

    ★★★★

  • Jack Reacher

    ★★★★

  • Life of Pi

  • Ted

    ★★★

  • The Hunt

    ★★★★★

  • The Intouchables

    ★★★★

  • Johnny English Reborn

  • Crazy, Stupid, Love.

    ★★★★

  • Cars 2

  • The Hangover Part II

  • Grown Ups

  • The Hangover

    ★★★★★

  • Inglourious Basterds

  • Up

    ★★★★

  • Marley & Me

  • Step Brothers

  • You Don't Mess with the Zohan

  • In Bruges

    ★★★★½

  • Mr. Bean's Holiday

    ★★★★

  • Night at the Museum

  • Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

    ★★★★★

  • Click

  • Wedding Crashers

  • Madagascar

  • Meet the Fockers

    ★★★★

  • The Terminal

  • 50 First Dates

  • Kill Bill: Vol. 1

  • Johnny English

  • Catch Me If You Can

    ★★★★★

  • The Pianist

    ★★★★★