Sort by

Brennan has logged 36 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Flash Point

Flash Point

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Independence Day

Independence Day

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Mercenary

The Mercenary

2019
×
Edit this entry  
27
Ugetsu

Ugetsu

1953
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Extreme Prejudice

Extreme Prejudice

1987
×
★★★½
Edit this entry  
24
Noroi: The Curse

Noroi: The Curse

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hard Times

Hard Times

1975
×
★★★
Edit this entry  
20
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★
Edit this entry  
20
Hannibal Rising

Hannibal Rising

2007
×
★★
Edit this entry  
19
Sputnik

Sputnik

2020
×
★★★½
Edit this entry  
18
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
His House

His House

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Hello Mary Lou: Prom Night II

Hello Mary Lou: Prom Night II

1987
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Call

The Call

2020
×
★½
Edit this entry  
15
Punisher: War Zone

Punisher: War Zone

2008
×
★★★
Edit this entry  
15
The Dark and the Wicked

The Dark and the Wicked

2020
×
★★
Edit this entry  
14
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★
Edit this entry  
13
Used Cars

Used Cars

1980
×
Edit this entry  
12
Tremors: Shrieker Island

Tremors: Shrieker Island

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Prison

Prison

1987
×
★★★
Edit this entry  
11
The Yakuza

The Yakuza

1974
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Friends of Eddie Coyle

The Friends of Eddie Coyle

1973
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Death of Me

Death of Me

2020
×
★½
Edit this entry  
09
Blood Vessel

Blood Vessel

2019
×
★★½
Edit this entry  
08
Possessor

Possessor

2020
×
★★★½
Edit this entry  
07
John Wick: Chapter 3 – Parabellum

John Wick: Chapter 3 – Parabellum

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Seized

Seized

2020
×
★★½
Edit this entry  
06
Dark Angel

Dark Angel

1990
×
★★★
Edit this entry  
06
Ali: Fear Eats the Soul

Ali: Fear Eats the Soul

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
05
The Doorman

The Doorman

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
04
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Deep Murder

Deep Murder

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
01
12 Hour Shift

12 Hour Shift

2020
×
Edit this entry