Sort by
  • Three Thousand Numbered Pieces

  • The Fabelmans

  • The Menu

  • Godland

  • Sick of Myself

  • Triangle of Sadness

  • Nothing

  • Everything Everywhere All at Once

  • Both Sides of the Blade

  • Don't Look Up

  • The Forgiven

  • Erasing Frank

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • The Lost Daughter

  • Spencer

  • Wild Roots

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★½

  • Old

    ★½

  • Memoria

    ★★★★

  • Paris, 13th District

  • Titane

  • The French Dispatch

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Next Door

    ★★★½

  • The Dig

  • For Myself, Alone

  • Riders of Justice

  • Happiest Season

  • I Care a Lot

  • Another Round

    ★★★★★

  • Nowhere Special

  • Preparations to Be Together for an Unknown Period of Time

  • Shiva Baby

    ★★★

  • The Father

  • The Nest

    ★★★★

  • 1917

    ★★½

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • Frozen II

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Rambo: Last Blood

    ★★★

  • Guns Akimbo

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • The Platform

  • Babyteeth

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • End of Sentence

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • The First King

    ★★★½

  • Monos

    ★★★½

  • Queen of Hearts

    ★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

  • Bohemian Rhapsody

  • Venom

    ★★★

  • In Fabric

  • Green Book

  • High Life

    ★★★

  • Hotel Mumbai

    ★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • Non-Fiction

    ★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • Ocean's Eight

  • Escape Plan 2: Hades

  • Knife+Heart

    ★★★★½

  • Under the Silver Lake

    ★★★½

  • The House That Jack Built

    ★★★