Sort by

Lara has logged 32 entries for films during September 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Yellow Sky

Yellow Sky

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Village

The Village

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Desperado

Desperado

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Stronghold

Stronghold

1952
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Beware, My Lovely

Beware, My Lovely

1952
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Critters 3

Critters 3

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
White Zombie

White Zombie

1932
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Johnny O'Clock

Johnny O'Clock

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
King Kong

King Kong

1933
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
It Follows

It Follows

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Will Penny

Will Penny

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Tarnished Angels

The Tarnished Angels

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Scarlet Street

Scarlet Street

1945
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Dark Mirror

The Dark Mirror

1946
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Deadline - U.S.A.

Deadline - U.S.A.

1952
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Psycho III

Psycho III

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Marvin's Room

Marvin's Room

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Fortune

The Fortune

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Easy Rider

Easy Rider

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Fort Apache

Fort Apache

1948
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
A Bronx Tale

A Bronx Tale

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
This Boy's Life

This Boy's Life

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Body of Lies

Body of Lies

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Knife in the Water

Knife in the Water

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Remember My Name

Remember My Name

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Psycho II

Psycho II

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Assassins

Assassins

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry