• Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★½

  • Senior Year

    ★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Crush

    ★★★

  • Choose or Die

    ★★½

  • Moon Knight

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★

  • The Adam Project

    ★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★

  • The In Between

    ★★★

  • Love and Leashes

    ★★

  • Through My Window

    ½

  • Fresh

    ★★★

  • The House

    ★★★½

  • Scream

    ★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★★

  • Monica and Friends: Lessons

    ★★★★★

  • Lulli

    ★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Anonymously Yours

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★

  • Hawkeye

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Red Notice

    ★★★

  • Love Hard

    ½

  • Encanto

    ★★★½

  • Hypnotic

  • Eternals

    ★★★½

  • The Exorcism of God

  • Antlers

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★

  • The Addams Family 2

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • Midnight Mass

    ★½

  • The Boy Who Killed My Parents

    ★★★

  • The Girl Who Killed Her Parents

    ★★★

  • Confessions of an Invisible Girl

  • Squid Game

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Cinderella

  • Malignant

    ★★★

  • After We Fell

    ½

  • He's All That

    ½

  • The Voyeurs

    ★★★

  • The Secret Diary of an Exchange Student

    ½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Old

    ★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Two

    ★½

  • In the Heights

    ★★★★

  • Carnaval

    ½

  • Cruella

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Save Ralph

    ★★★★★

  • Miraculous World: Shanghai – The Legend of Ladydragon

    ★★½

  • A Week Away

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★