• Scream

    ★★★★★

  • A Year-End Medley

    ★★★★

  • The Silent Sea

    ★★★★★

  • Hellbound

    ★★★★½

  • Jirisan

    ★★★½

  • My Name

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★★

  • Dune

    ★½

  • Cinderella

    ½

  • Mortal Kombat Legends: Battle of the Realms

    ★★★½

  • Reminiscence

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

    ★★★★★

  • Blood Red Sky

    ★★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★

  • The Devil Judge

    ★★★★★

  • The Tomorrow War

    ★★½

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★★

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Law School

    ★★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★★

  • Save Ralph

    ★★★★★

  • Just Say Yes

    ★★★

  • The Unholy

    ★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • Coming 2 America

    ★★★

  • Chaos Walking

    ★★★★★

  • Vincenzo

    ★★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★½

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★½

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★★

  • Space Sweepers

    ★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • The Little Things

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Killer Shark

    ★★½

  • News of the World

    ★★★

  • We Can Be Heroes

    ★★★★★

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★★

  • The Midnight Sky

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • Just Another Christmas

    ★★★★★

  • The Prom

    ★★½

  • The Call

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★★★

  • Mank

    ★★★★

  • Let Him Go

  • Canvas

    ★★★★★

  • Come Play

    ★★★½

  • Holidate

    ★★★★½

  • The Undoing

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★½

  • Cadaver

    ★★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★½

  • Rebecca

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★½

  • Run

    ★★★★★

  • Freaky

    ★★★★

  • Tale of the Nine Tailed

    ★★★★★

  • Hubie Halloween