el has logged 29 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Open Water 2: Adrift

Open Water 2: Adrift

2006
×
Read the review Edit this entry  
29
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Rebecca

Rebecca

2020
×
Read the review Edit this entry  
27
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The X Files

The X Files

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
Read the review Edit this entry  
14
Secret in Their Eyes

Secret in Their Eyes

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Rental

The Rental

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
House

House

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Ghostland

Ghostland

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Halloween II

Halloween II

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Halloween

Halloween

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Halloween: Resurrection

Halloween: Resurrection

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Halloween: The Curse of Michael Myers

Halloween: The Curse of Michael Myers

1995
×
Read the review Edit this entry  
02
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry