Letterboxd — Your life in film

Forgotten password?

×
el

el

  • Activity
  • Activity
  • Films
  • Diary
  • Reviews
  • Watchlist
  • Lists
  • Likes
  • Tags
  • Network
  • Gift Pro
  • RSS feed for el
  • Watched
  • Diary
  • Reviews
  • Ratings
  • Remove filters
  • Account Filters
    • Show watched films
    • Hide watched films
    • Show liked films
    • Hide liked films
    • Show rated films
    • Hide rated films
    • Show logged films
    • Hide logged films
    • Show reviewed films
    • Hide reviewed films
    • Show films in watchlist
    • Hide films in watchlist
    • Show films you own
    • Hide films you own
  • Content Filters
    • Show short films
    • Hide short films
    • Show TV shows
    • Hide TV shows
    • Hide documentaries
    • Hide unreleased titles
    • Show obscure films
    • Hide obscure films
    • Show Nanocrowd films
    • Hide Nanocrowd films
Sort by
  • When Reviewed
  • Review Activity
  • Review Count
  • Film Name
  • Release Date
    • Newest First
    • Earliest First
  • Your Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • el’s Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Your Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Average Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Film Length
    • Shortest First
    • Longest First
  • Film Popularity
  • All time
  • 2022
  • 2021
  • 2020
  • All ratings
  • ★★★★★
  • ★★★★½
  • ★★★★
  • ★★★½
  • ★★★
  • ★★½
  • ★★
  • ★½
  • ★
  • ½
  • No rating
  • The Sound of Magic

    The Sound of Magic 2022

    ★★★★ Watched by el 14 May 2022

    ai depressão

  • The Bye Bye Man

    The Bye Bye Man 2017

    ★★★½ Watched by el 14 May 2022

    tô toda cagada .

  • Executive Order

    Executive Order 2020

    ★★★★★ Watched by el 22 Apr 2022

    THIS IS ART

  • Howling Village

    Howling Village 2019

    ★★½ Watched by el 20 Apr 2022

    to toda cagada .

  • Attack on Titan: The Roar of Awakening

    Attack on Titan: The Roar of Awakening 2018

    ★★★ Watched by el 01 Apr 2022

    top

  • Attack on Titan: Wings of Freedom

    Attack on Titan: Wings of Freedom 2015

    ★★★★ Watched by el 31 Mar 2022

    o melhor

  • Attack on Titan: Crimson Bow and Arrow

    Attack on Titan: Crimson Bow and Arrow 2014

    ★★★½ Watched by el 30 Mar 2022

    erwin <33

  • The Invisible Man

    The Invisible Man 2020

    ★★★★★ Watched by el 27 Mar 2022

    QUE FILME MEUS CAROS

  • Malignant

    Malignant 2021

    ★★★★★ Watched by el 24 Mar 2022

    BICHOOO QUE FILME FOI ESSE

  • The Pirates: The Last Royal Treasure

    The Pirates: The Last Royal Treasure 2022

    ★★ Watched by el 14 Mar 2022

    +/-

  • The Silence

    The Silence 2019

    ★★½ Watched by el 14 Mar 2022

    wtf??????

  • The Crazies

    The Crazies 2010

    ★★★★ Watched by el 13 Mar 2022

    muito doido muito bom gostei

Newer
Older
  • 1
  • 2
  • 3
  • …
  • 26
  • About
  • News
  • Pro
  • Apps
  • Podcast
  • Year in Review
  • Gift Guide
  • Help
  • Terms
  • API
  • Contact
Twitter
Facebook
Instagram
YouTube
TikTok

© Letterboxd Limited. Made by fans in Aotearoa. Film data from TMDb. Mobile site.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google privacy policy and terms of service apply.

Upgrade to remove ads

Letterboxd is an independent service created by a small team, and we rely mostly on the support of our members to maintain our site and apps. Please consider upgrading to a Pro account—for less than a couple bucks a month, you’ll get cool additional features like all-time and annual stats pages (example), the ability to select (and filter by) your favorite streaming services, and no ads!

Tell me about Pro