Sort by

Lorenzo has logged 33 entries for films during June 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Whisper of the Heart

Whisper of the Heart

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Tin Toy

Tin Toy

1988
×
Read the review Edit this entry  
28
Clerks

Clerks

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Heat

Heat

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Viva Las Vegas

Viva Las Vegas

1964
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Enter the Void

Enter the Void

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Story of Qiu Ju

The Story of Qiu Ju

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Get Out

Get Out

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Assault on Precinct 13

Assault on Precinct 13

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Third Man

The Third Man

1949
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Fire and Ice

Fire and Ice

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Magic Mike

Magic Mike

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Lawrence of Arabia

Lawrence of Arabia

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★
Edit this entry  
11
Die Another Day

Die Another Day

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
The Gold Rush

The Gold Rush

1925
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Clash of the Titans

Clash of the Titans

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Cold War

Cold War

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Adventures in Babysitting

Adventures in Babysitting

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The World Is Not Enough

The World Is Not Enough

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
One Wonderful Sunday

One Wonderful Sunday

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry