Lorenzo has logged 20 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
North by Northwest

North by Northwest

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Johnny Got His Gun

Johnny Got His Gun

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Cycling with Molière

Cycling with Molière

2013
×
★★★
Edit this entry  
27
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Luxo Jr.

Luxo Jr.

1986
×
Read the review Edit this entry  
26
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dracula

Dracula

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Quince Tree Sun

The Quince Tree Sun

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Shrek

Shrek

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Rose

The Rose

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Spectre

Spectre

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Eagle vs Shark

Eagle vs Shark

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
A Bug's Life

A Bug's Life

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Geri's Game

Geri's Game

1997
×
Read the review Edit this entry  
05
The Mule

The Mule

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Born on the Fourth of July

Born on the Fourth of July

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry