Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Jodorowsky's Dune

Jodorowsky's Dune

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Red Dragon

Red Dragon

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Megan Is Missing

Megan Is Missing

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
08
The Reef

The Reef

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Cult of Chucky

Cult of Chucky

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Curse of Chucky

Curse of Chucky

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Seed of Chucky

Seed of Chucky

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Child's Play 3

Child's Play 3

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Child's Play 2

Child's Play 2

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Devil's Doorway

The Devil's Doorway

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
We Have Always Lived in the Castle

We Have Always Lived in the Castle

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Digging Up the Marrow

Digging Up the Marrow

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Misery

Misery

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
13 Sins

13 Sins

2014
×
★★
Edit this entry  
21
Bride of Chucky

Bride of Chucky

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Last Exorcism

The Last Exorcism

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Abandoned

The Abandoned

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Jimmy Neutron: Boy Genius

Jimmy Neutron: Boy Genius

2001
×
Read the review Edit this entry  
06
Snowtown

Snowtown

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Tickled

Tickled

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Texas Chainsaw Massacre

The Texas Chainsaw Massacre

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
The Amityville Horror

The Amityville Horror

2005
×
Read the review Edit this entry  
01
Texas Chainsaw 3D

Texas Chainsaw 3D

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
Read the review Edit this entry  
22
Pet Sematary II

Pet Sematary II

1992
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hellbound: Hellraiser II

Hellbound: Hellraiser II

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Willy Wonka & the Chocolate Factory

Willy Wonka & the Chocolate Factory

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hard Candy

Hard Candy

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Signs

Signs

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ghost Ship

Ghost Ship

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Big Fish

Big Fish

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Saw

Saw

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Devil's Rejects

The Devil's Rejects

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Skeleton Key

The Skeleton Key

2005
×
★★
Read the review Edit this entry