Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Hardcore

Hardcore

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Honeyland

Honeyland

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Rodeo

Rodeo

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Showing Up

Showing Up

2022
×
Read the review Edit this entry  
07
Sansho the Bailiff

Sansho the Bailiff

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Rage in Heaven

Rage in Heaven

1941
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Creed III

Creed III

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Creed II

Creed II

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Persona

Persona

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Hustler

The Hustler

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Causeway

Causeway

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Man Who Shot Liberty Valance

The Man Who Shot Liberty Valance

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Sting

The Sting

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
A Woman's Face

A Woman's Face

1938
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Lady Snowblood

Lady Snowblood

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Ant-Man and the Wasp: Quantumania

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Intermezzo

Intermezzo

1936
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
High Plains Drifter

High Plains Drifter

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Magic Mike's Last Dance

Magic Mike's Last Dance

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Spook Who Sat by the Door

The Spook Who Sat by the Door

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Paper Moon

Paper Moon

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Magic Mike XXL

Magic Mike XXL

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Knock at the Cabin

Knock at the Cabin

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Magic Mike

Magic Mike

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
F for Fake

F for Fake

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Amarcord

Amarcord

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Skinamarink

Skinamarink

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Touki Bouki

Touki Bouki

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Pearl

Pearl

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
White Noise

White Noise

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Piranha II: The Spawning

Piranha II: The Spawning

1982
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Bad Axe

Bad Axe

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spirited

Spirited

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Athena

Athena

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Descendant

Descendant

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Beba

Beba

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry