Sort by

Josh has logged 171 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Holmes & Watson

Holmes & Watson

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Tale

The Tale

2018
×
Read the review Edit this entry  
07
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Happy as Lazzaro

Happy as Lazzaro

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Hale County This Morning, This Evening

Hale County This Morning, This Evening

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
I Feel Pretty

I Feel Pretty

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Burning

Burning

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Summer Stock

Summer Stock

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Widows

Widows

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
Read the review Edit this entry  
19
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Private Life

Private Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Land of Steady Habits

The Land of Steady Habits

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Halloween

Halloween

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Roma

Roma

2018
×
Read the review Edit this entry  
13
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
First Man

First Man

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Wings

Wings

1927
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Guy and Madeline on a Park Bench

Guy and Madeline on a Park Bench

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Star Is Born

A Star Is Born

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The House with a Clock in Its Walls

The House with a Clock in Its Walls

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Nothing Like a Dame

Nothing Like a Dame

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Thor

Thor

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry