Sort by

Josh has logged 181 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mon Oncle

Mon Oncle

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Possessed

Possessed

1931
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Boys State

Boys State

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Forty-Year-Old Version

The Forty-Year-Old Version

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
His House

His House

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Truffle Hunters

The Truffle Hunters

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Education

Education

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Alex Wheatle

Alex Wheatle

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Gunda

Gunda

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mank

Mank

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Emma.

Emma.

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bloody Nose, Empty Pockets

Bloody Nose, Empty Pockets

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Possessed

Possessed

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Olive Kitteridge

Olive Kitteridge

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Possessor

Possessor

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Stranger Than Paradise

Stranger Than Paradise

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Twin Peaks

Twin Peaks

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Hannah Gadsby: Nanette

Hannah Gadsby: Nanette

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Feels Good Man

Feels Good Man

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dune

Dune

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Unknown

The Unknown

1927
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
House of Wax

House of Wax

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Daughters of the Dust

Daughters of the Dust

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bad Hair

Bad Hair

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
City So Real

City So Real

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Time

Time

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Our Dancing Daughters

Our Dancing Daughters

1928
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Seven Beauties

Seven Beauties

1975
×
★★
Read the review Edit this entry