Sort by

Josh has logged 24 entries for films during June 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Stella Dallas

Stella Dallas

1937
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Relic

Relic

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Baby Face

Baby Face

1933
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spartacus

Spartacus

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Purge

The Purge

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Hello, Dolly!

Hello, Dolly!

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
I Walked with a Zombie

I Walked with a Zombie

1943
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The People Under the Stairs

The People Under the Stairs

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Elvis

Elvis

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Us

Us

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Tetsuo: The Iron Man

Tetsuo: The Iron Man

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Cameraman

The Cameraman

1928
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Cameraman

The Cameraman

1928
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Beloved

Beloved

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry