• Squid Game

    ★★★★

  • The Mad Women's Ball

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

    ★★

  • Streamline

    ★★★

  • Deceit

    ★★★½

  • Don't Breathe 2

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • Pig

    ★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • Blue Bayou

    ★★★½

  • Bergman Island

    ★★★★

  • Val

    ★★★½

  • Annette

    ★★★½

  • No Sudden Move

    ★★

  • Time

    ★★★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★½

  • Nobody

    ★★½

  • Coming Home in the Dark

    ★★★½

  • The Most Beautiful Boy in the World

    ★★★★

  • Below Zero

    ★★½

  • CODA

    ★★½

  • The Dig

    ★★★½

  • Education

    ★★★½

  • The Dry

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • The Bloodhound

    ★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • Riders of Justice

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Let Him Go

    ★★

  • The Undoing

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • The Stronghold

    ★★★

  • Shithouse

    ★★★

  • I'm Your Woman

    ★★★★

  • Run

    ★★★

  • Adult Material

    ★★★

  • Red, White and Blue

    ★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★

  • Supernova

    ★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★

  • Violation

    ★★★★

  • We Are Who We Are

    ★★★★½

  • Des

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • After Love

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Ammonite

    ★★★½

  • Rent-A-Pal

    ★★★

  • Nowhere Special

    ★★★★½

  • Lorelei

    ★★½

  • Holler

    ★★★½

  • Listen

    ★★★½

  • Preparations to Be Together for an Unknown Period of Time

    ★★★★

  • Slalom

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★★

  • Athlete A

    ★★★½

  • I May Destroy You

    ★★★★

  • The World to Come

    ★★½

  • The Surrogate

    ★★½

  • The High Note

    ★★★

  • I Know This Much Is True

    ★★★★

  • Normal People

    ★★★★

  • Jacinta

    ★★★★

  • Through the Night

    ★★★½

  • Cowboys

    ★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★