Grace has logged 22 entries for films during March 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Marina Abramović: The Artist Is Present

Marina Abramović: The Artist Is Present

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Time That Remains

The Time That Remains

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
American Juggalo

American Juggalo

2011
×
★★★
Edit this entry  
28
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Gummo

Gummo

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Albatross

Albatross

2011
×
★★★
Edit this entry  
25
Nocturne

Nocturne

1980
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Exterminating Angel

The Exterminating Angel

1962
×
★★★★
Edit this entry  
24
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Julien Donkey-Boy

Julien Donkey-Boy

1999
×
★★★★
Edit this entry  
22
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Cries and Whispers

Cries and Whispers

1972
×
★★★★
Edit this entry  
21
Teza

Teza

2008
×
★½
Edit this entry  
20
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★
Edit this entry  
19
The Silence

The Silence

1963
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Mauvais Sang

Mauvais Sang

1986
×
★★★★
Edit this entry  
16
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★½
Edit this entry  
15
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★
Edit this entry  
11
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Restoration

Restoration

2011
×
★★★½
Edit this entry  
04
Mister Lonely

Mister Lonely

2007
×
★★★★
Edit this entry  
01
Little Children

Little Children

2006
×
★★★★½
Edit this entry