Wood has logged 458 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1978
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Fatman

Fatman

2020
×
Read the review Edit this entry  
22
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
Read the review Edit this entry  
21
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Zatoichi

Zatoichi

2003
×
★★★
Edit this entry  
18
Fireworks

Fireworks

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Sonatine

Sonatine

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Polyester

Polyester

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Swimmer

The Swimmer

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Safe

Safe

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Parents

Parents

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Over the Edge

Over the Edge

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Black Moon Rising

Black Moon Rising

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Armour of God

Armour of God

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Night of the Juggler

Night of the Juggler

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ogroff

Ogroff

1983
×
Read the review Edit this entry  
09
The People Under the Stairs

The People Under the Stairs

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
He Walked by Night

He Walked by Night

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Messiah of Evil

Messiah of Evil

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Sadist

The Sadist

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Butcher, Baker, Nightmare Maker

Butcher, Baker, Nightmare Maker

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Dressed to Kill

Dressed to Kill

1980
×
★★★★
Edit this entry  
04
Stalking Chernobyl: Exploration After Apocalypse

Stalking Chernobyl: Exploration After Apocalypse

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Alphabet City

Alphabet City

1984
×
★★★
Edit this entry  
01
The Dilemma of Desire

The Dilemma of Desire

2020
×
★★★
Edit this entry  
01
Flint

Flint

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Clapboard Jungle

Clapboard Jungle

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Lovemobil

Lovemobil

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
Cured

Cured

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Truth or Consequences

Truth or Consequences

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Prayer for a Lost Mitten

Prayer for a Lost Mitten

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★★
Edit this entry  
29
Tiny Tim: King for a Day

Tiny Tim: King for a Day

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
No Visible Trauma

No Visible Trauma

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
For Madmen Only: The Stories of Del Close

For Madmen Only: The Stories of Del Close

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Morgana

Morgana

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
He Dreams of Giants

He Dreams of Giants

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mad Dog & The Butcher - The Lasts Villains

Mad Dog & The Butcher - The Lasts Villains

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Insert Coin

Insert Coin

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Enemies of the State

Enemies of the State

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Maniac

Maniac

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
Jo Jo Dancer, Your Life Is Calling

Jo Jo Dancer, Your Life Is Calling

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Donut King

The Donut King

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Run

Run

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mommy Dead and Dearest

Mommy Dead and Dearest

2017
×
★★★
Edit this entry  
20
The Icicle Thief

The Icicle Thief

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Roller Blade

Roller Blade

1986
×
Read the review Edit this entry  
20
Shredder Orpheus

Shredder Orpheus

1990
×
★★
Edit this entry