Wood has logged 53 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Lovemobil

Lovemobil

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
Cured

Cured

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Truth or Consequences

Truth or Consequences

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Prayer for a Lost Mitten

Prayer for a Lost Mitten

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★★
Edit this entry  
29
Tiny Tim: King for a Day

Tiny Tim: King for a Day

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
No Visible Trauma

No Visible Trauma

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
For Madmen Only: The Stories of Del Close

For Madmen Only: The Stories of Del Close

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Morgana

Morgana

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
He Dreams of Giants

He Dreams of Giants

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mad Dog & The Butcher - The Lasts Villains

Mad Dog & The Butcher - The Lasts Villains

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Insert Coin

Insert Coin

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Enemies of the State

Enemies of the State

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Maniac

Maniac

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
Jo Jo Dancer, Your Life Is Calling

Jo Jo Dancer, Your Life Is Calling

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Donut King

The Donut King

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Run

Run

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mommy Dead and Dearest

Mommy Dead and Dearest

2017
×
★★★
Edit this entry  
20
The Icicle Thief

The Icicle Thief

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Roller Blade

Roller Blade

1986
×
Read the review Edit this entry  
20
Shredder Orpheus

Shredder Orpheus

1990
×
★★
Edit this entry  
20
Dr. M

Dr. M

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bug

Bug

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Eyes Without a Face

Eyes Without a Face

1960
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Skin I Live In

The Skin I Live In

2011
×
★★★★
Edit this entry  
17
From the Life of the Marionettes

From the Life of the Marionettes

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Dark and the Wicked

The Dark and the Wicked

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Silent Partner

The Silent Partner

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
At Close Range

At Close Range

1986
×
★★★★
Edit this entry  
12
Thunderbolt and Lightfoot

Thunderbolt and Lightfoot

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Sorcerer

Sorcerer

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Persona

Persona

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Prophecy

Prophecy

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Craft: Legacy

The Craft: Legacy

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Caught in the Net

Caught in the Net

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Delegation

The Delegation

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Fear

Fear

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ghoulies

Ghoulies

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Excalibur

Excalibur

1981
×
★★★★
Edit this entry  
05
Modern Romance

Modern Romance

1981
×
★★★
Edit this entry  
05
Legend

Legend

1985
×
★★★★
Edit this entry  
05
Fire and Ice

Fire and Ice

1983
×
★★
Edit this entry  
05
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1976
×
★★★★
Edit this entry  
05
Three-Head Monster

Three-Head Monster

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Conquest

Conquest

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Audrie & Daisy

Audrie & Daisy

2016
×
★★★★
Edit this entry  
02
David Byrne's American Utopia

David Byrne's American Utopia

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Sounds Like

Sounds Like

2006
×
★★★
Edit this entry