LaternaMagica has logged 26 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Tale of Tales

Tale of Tales

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Last Song

The Last Song

1975
×
★★★
Edit this entry  
30
The Tragedy of

The Tragedy of "W"

1984
×
★★★
Edit this entry  
28
A Tale of Adam Mickiewicz's 'Forefathers' Eve'

A Tale of Adam Mickiewicz's 'Forefathers' Eve'

1989
×
Edit this entry  
27
The Gospel According to Matthew

The Gospel According to Matthew

1964
×
★★★★
Edit this entry  
27
Future Cops

Future Cops

1993
×
Edit this entry  
26
Heart of Glass

Heart of Glass

1976
×
★★
Edit this entry  
23
My Case

My Case

1986
×
★★
Edit this entry  
23
Remains of a Woman

Remains of a Woman

1993
×
Edit this entry  
22
The Village

The Village

1976
×
★★★★
Edit this entry  
21
Last Chants for a Slow Dance

Last Chants for a Slow Dance

1977
×
★★★
Edit this entry  
20
The Glacier Fox

The Glacier Fox

1978
×
★★★★
Edit this entry  
18
Café Lumière

Café Lumière

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Still Life of Memories

Still Life of Memories

2018
×
★★
Edit this entry  
16
Hard to Be a God

Hard to Be a God

2013
×
Edit this entry  
14
Naked Killer

Naked Killer

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Black Panther Warriors

The Black Panther Warriors

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Last Laugh

The Last Laugh

1924
×
★★★
Edit this entry  
13
The Sea That Thinks

The Sea That Thinks

2000
×
Edit this entry  
13
All the Vermeers in New York

All the Vermeers in New York

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
10
The Secret Garden

The Secret Garden

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
07
The Cannibals

The Cannibals

1988
×
★★
Edit this entry  
07
I Hate But Love

I Hate But Love

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Doomed Love

Doomed Love

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Suzanne's Career

Suzanne's Career

1963
×
★★★
Edit this entry  
03
Dr. No

Dr. No

1962
×
★★
Edit this entry