RSS feed for laterunner

laterunner has logged 36 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★
Edit this entry  
15
Three… Extremes

Three… Extremes

2004
×
★★★½
Edit this entry  
14
Man Bites Dog

Man Bites Dog

1992
×
★★★
Edit this entry  
14
The Cut

The Cut

2014
×
★★½
Edit this entry  
14
The Front Line

The Front Line

2011
×
★★★★
Edit this entry  
13
Venom

Venom

2018
×
★★★
Edit this entry  
12
A Perfect Day

A Perfect Day

2015
×
★★★
Edit this entry  
12
Fanboys

Fanboys

2009
×
★½
Edit this entry  
12
Tehran Taboo

Tehran Taboo

2017
×
★★½
Edit this entry  
11
Dogman

Dogman

2018
×
★★★★
Edit this entry  
11
Searching

Searching

2018
×
★★★½
Edit this entry  
10
A Prayer Before Dawn

A Prayer Before Dawn

2017
×
★★★½
Edit this entry  
10
A Taxi Driver

A Taxi Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
09
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
09
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
08
The Terminal

The Terminal

2004
×
★★★
Edit this entry  
07
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Edit this entry  
07
Snowflake

Snowflake

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Black Rain

Black Rain

1989
×
★★★½
Edit this entry  
06
Angel Heart

Angel Heart

1987
×
★★★★
Edit this entry  
05
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Skin

Skin

2018
×
Edit this entry  
05
Alone

Alone

2013
×
½
Edit this entry  
05
Writer's Block

Writer's Block

2013
×
★★
Edit this entry  
05
Blue Season

Blue Season

2013
×
Edit this entry  
05
Lights Out

Lights Out

2013
×
★★★
Edit this entry  
05
One Minute Time Machine

One Minute Time Machine

2014
×
★★★½
Edit this entry  
05
Red Cliff

Red Cliff

2008
×
★★★★
Edit this entry  
04
Brotherhood of Blades

Brotherhood of Blades

2014
×
★★½
Edit this entry  
03
Blade of the Immortal

Blade of the Immortal

2017
×
★★★
Edit this entry  
02
13 Assassins

13 Assassins

2010
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Captain

The Captain

2017
×
★★★★
Edit this entry  
01
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Late Afternoon

Late Afternoon

2017
×
★★★
Edit this entry  
01
Dragon

Dragon

2011
×
★★★★
Edit this entry